10 yıllık engelli arkadaşların ekmek teknesini çaldılar

Muratpaşa ilçesi Zerdalilik Mahallesi üzerindeki bir apartmanın bahçesinde, pazartesi gecesi 03.30 sıralarında; kimliği belirsiz 5 kişilik hırsızlık şüphelileri, henüz 2 yaşındayken yüksek ateşten dolayı bedensel engelli olarak kalan 3 çocuk babası Salih Ceylan (46) ve yine doğuştan bedensel engelli 10 yıllık dostu Soner Yılmaz’a (52) ait engelli motosikleti ile akülü aracı çaldı.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleriyse şüphelileri bulmak için çalışma başlattı.

“UÇAN BALON SATARAK GEÇİNİYORDUK”

Olayı anlatan Salih Ceylan, engelli motosikletle üzerindeki akülü aracı 5 kişinin profesyonelce çaldığını, 2 kişinin de gözetleme yaptığını söyledi.

Arkadaşıyla birlikte Kaleiçi’nde uçan balon sattıklarını ve araçlarının çalınması yüzünden gidemediklerini belirten Ceylan, “Geçimimizi böyle sağlıyorduk. Getirsinler. Yazıktır, günahtır. Onu satıp gelen parayı yiyemezler, Allah da yedirmez. Zaten zor geçiniyoruz. Şu mübarek günde sahura kalkmıştık, biz uyanıkken çalmışlar. Allah ıslah etsin” dedi.

Soner Yılmaz’da, “Arkadaşıma kullansın diye verdim ama olmadı. Ben de zarardayım ama arkadaşımın zararı daha büyük” ifadelerini kullandı.

HIRSIZLIK ANI KAMERADA

Öte yandan, hırsızlık anı güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, apartman bahçesine 5 şüphelinin gelip aracı ve götürmek için çaba sarf etmeleri, bu sırada da 2 şüphelinin de dışarı da beklediği görüldü.

Görüntülerin devamında ise şüphelilerin araçları götürmeleri, birinin de apartman dış kapısını kapatması yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir