140journos’dan Fincancı’ya yanıtı: Sorular 2 Şubat’ta maille iletildi

140journos, “Adnan” belgeselindeki ithamların ardından “Bana ulaşmadılar” diyen Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya soruların yayından 1 hafta önce gönderildiğine dair mail görüntüsüyle yanıt verdi.

140journos’un Adnan Oktar ve örgütünü ele alan “Adnan” belgeselinde Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkındaki ithamların ardından başlayan tartışma sürüyor.

TIKLAYIN – Adnan Oktar Örgütü’nün eski üyesi, Şebnem Korur Fincancı’yı hedef aldı: O kadın olmasa bu örgüt olmayacaktı

140journos belgeselde örgüt üyelerinin Fincancı’ya işkence raporu hazırlattığı ve soruşturmanın bu raporla çöpe gittiği, örgütün Fincancı sayesinde ayakta kaldığı iddia ediliyor.

Belgesel ekibinin iddialarla ilgili sessiz kaldığını öne sürdüğü Şebnem Korur Fincancı, 140journos’un kendisine ulaşmadığını belirtti. Fincancı, işkencenin ne olduğunu anlattığı açıklamasında iddialara ilişkin hukuki girişimde bulunacağını açıkladı.

140journos ekibi ise TTB Başkanı Fincancı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya yine aynı yöntemle cevap verdi. Fincancı’ya 2 Şubat 2024’te gönderildiği belirtilen bir maile ilişkin ekran görüntüsü yayınlayan ekip, şu notu düştü:

“Şebnem hanım merhaba, sorular belgesel yayınından önce aşağıdaki adreslerden tarafınıza iletilmiştir. tarafların haklarındaki iddialara cevaplarına platformumuz her zaman açıktır. sorularımızı açık olarak aşağıda da yeniden iletiyoruz. vereceğiniz yanıtlara belgeselin altındaki açıklamalar ve yorumlar kısmında yer verilecektir. bunun haricinde, serinin son bölümünde geniş çaplı bir cevap hakkı kullanmak isterseniz platformumuz bütün taraflara olduğu gibi size de açıktır.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir