Adana’da hastanede sıhhat çalışanlarına tehdit tezine tutuklama

10 Temmuz’da saat 21.00 civarında Adana Çukurova Devlet Hastanesi acil servisine trafik kazasında yaralanan bir kişinin getirilmesi, yapılan gerekli müdahalelere karşın hasta yakınlarının taşkınlık çıkarması, hastaneye ziyan verilmesi ve görevlilerin tehdit edilmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında bir zanlının kimliği belirlendi.

Polis grupları, sıhhat çalışanlarını tehdit edip hastaneye ziyan verdiği gerekçesiyle A.S’yi gözaltına aldı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen kuşkulu, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe “tehdit” ve “kamu malına ziyan verme” cürümlerinden tutuklandı.

BAŞHEKİMLİK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Adana Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimliğinden iki gün evvel yapılan yazılı açıklamada, acil servise trafik kazasında yaralanan bir kişinin getirildiği, yapılan gerekli müdahalelere karşın hasta yakınlarının taşkınlık çıkardığı, hastaneye ziyan verdikleri ve vazifelileri tehdit ettikleri belirtilmişti.

Açıklamada, “Olay toplumsal medyada ‘Adana Çukurova Devlet Hastanesi acil servisi, hasta yakını yaklaşık 50 kişilik küme tarafından basıldı’ formunda haberleştirilmiştir. Acil servise trafik kazası sebebiyle başvuran hastanın çok sayıda yakını hastaneye gelmiş, özetlendiği formda üzücü olaylar yaşanmıştır ancak bunun ‘acil servisin basılması’ formunda tanımlanması gerçek değildir. Haberlerdeki ‘acil servisin hizmet vermediği’ yorumu da gerçek dışıdır.” sözleri kullanılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.