Ahmet Türk: Kürtler Mansur Yavaş’a oy vermez, İmamoğlu çift lisan kullanıyor

Türkiye siyasetinde uzun yıllar Kürtlerin kıymetli bir temsilcisi olan eski HDP milletvekili ve yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Lideri Ahmet Türk, siyaset gündemine ait değerlendirmelerde bulundu.

Independent Türkçe’den Faik Bulut’a konuşan Ahmet Türk’e, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adayı olması durumunda Kürtlerin takviyenin alıp alamayacağı sorusu yöneltildi. Türk, bu soruya “Mansur Yavaş’ın aday olması halinde Kürtlerin ona oy vereceklerini sanmıyorum” cevabını verdi.

“İMAMOĞLU ÇİFT LİSAN KULLANIYOR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında da konuşan Türk, “İyidir, güzeldir, lakin lider seçildikten sonra gittiği Diyarbakır’da bölge halkına seslendiği konuşmalarıyla son Rize konuşması ortasında dağlar kadar fark var. Bu tıp çift lisan kullanmanın hangisi hakikat?” diye sordu.

“KÜRTLER OLMADAN MİLLET İTTİFAKI KAZANAMAZ”

Oy aritmetiğiyle ilgili değerlendirmeler de yapan Ahmet Türk, “Kürtler olmadan, Millet İttifakı’nın seçimleri kazanamayacağı açıktır. 5 Bu dinamik salt sandığa gitmek için değil, mevcut iktidar sonrasında hayatın her alanına faal katkıda bulunmak için de gereklidir” sözlerini kullandı.

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.