Bahçelievler’de binanın yıkımı sırasında yandaki apartman ziyan gördü

İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Begonya Sokak’ta bulunan 37 yıllık apartman kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yaklaşık 5 ay evvel boşaltıldı.

Apartmanın yıkımı için dün sabah saatlerinde takımlar çalışma başlattı. Çalışma esnasında yıkılan apartmandan kopan beton kesimler, bitişikteki 5 katlı apartmanın 4 katına ziyan verdi.

İhbar üzerine olay yerine belediye ve zabıta grupları sevk edildi. Önlem hedefiyle apartmanın bir kısmı tahliye edildi.

Tahliye edilen bireyler Bahçelievler Belediyesi’nin tahsis ettiği otellere yerleştirilirken yapılan denetimlerin akabinde belediye tarafından binanın tadilatının yapılacağı öğrenildi.

“HER ŞEY PARAMPARÇA”

Olayın yaşandığı sırada kızının konutta olduğunu anlatan Soner İnce, “Bir kaç dakika evvel banyodan çıkıyor. Mesken şu anda darmaduman halde. Kızım mutfaktayken yandaki yıkımdan ötürü beton modüllerin bir kısmı binaya yıkılıyor. Bina hasar gördü. Allahtan can kaybı yok. Benim konutumda eşya kalmadı şu anda. Ben verilen hasarı hesap edemiyorum. Televizyonlarım hasar gördü. Bilgisayarlarım ezilmiş. Her şey paramparça” dedi.

“TAMAMEN DENETİM DIŞI”

Olayın büsbütün denetim dışı olduğunu belirten inşaat firması yetkilisi Adem Küçük, “Bizim kendi makinamız bu taraftaki tablanın ilişkileri birbirine bağlı olmadan ve bu ilişkinin da bu tarafta çalışmasından etkilendiğinde bina bel verdi. Bina bel verince üstündeki tabla karşı binaya ziyan verdi. Büsbütün denetim dışı. Buna ne kadar tedbir de alsan olmaz. Sağ taraftaki çalışma büsbütün betonun zayıflığından kirişin demirinin zayıflığından altılık demir kullanılmış. Bina da esasen deniz kumundan yapıldığı hala belli” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.