Bakan Kurum: Ülkemiz son 20 yılda adeta bir çağ atladı

Çankırı’da belde statüsünü yine kazanan Dodurga’da düzenlenen mitingde vatandaşlara seslenen Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde eğitimden sıhhate, tarımdan iktisada, savunma sanayiinden şehirciliğe kadar ülkemiz son 20 yılda adeta bir çağ atladı. Bunu daima birlikte başardık. Bugün de dünyayı etkileyen salgınla, ekonomik daralmayla, global terörle, iklim değişikliğiyle uğraşımızı kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Çankırı’nın Orta ilçesinde tekrar belde statüsünü kazanan Dodurga’da düzenlenen seçim mitinginde vatandaşlara seslendi. Kurum, 3 Temmuz’da yapılacak olan seçimde AK Parti’nin Dodurga Belediyesi lider adayı olacak Hasan Hüseyin Kaşıkçı’nın vatandaşlara hizmet etmek için hazır olduğunu söyledi.

“Ülkemiz son 20 yılda adeta bir çağ atladı”

Yaşanan meselelerin üstesinden vatandaşlarla birlikte geleceklerini tabir eden Kurum, “Bizler yaptığımız tüm projeleri, sizlerin hayır duasını almak için yapıyoruz. Şu karşımdaki kardeşlerimizin, yavrularımızın, çocuklarımızın geleceği için inşa ediyoruz, imar ediyoruz, çaba ediyoruz. Biz tek bir şey istiyoruz; yavrularımızın geleceğe itimatla baktığı, annelerimizin, babalarımızın refah içinde, huzur içinde yaşadığı, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etmek istiyoruz. Attığımız her bir adımda, koyduğumuz her bir taşta, gerçekleştirdiğimiz her bir projede kararı sizlerle birlikte alıyoruz. Birlikte uyguluyor ve birçok yapıta birlikte imza atıyoruz. Büyük Türkiye’nin mimarı Önderimiz, Genel Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği üzere, ‘bizim siyasetimiz, eser ve hizmet siyasetidir. Biz siyasette öbürleri üzere makam ve mevki elde etmek için değil, millete ve memlekete hizmet etmek için bulunuyoruz.’ Bu düsturdan hareketle prensibimiz ‘halka hizmet, hakka hizmettir.’ Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, eğitimden sıhhate, tarımdan iktisada, savunma sanayinden şehirciliğe kadar ülkemiz son 20 yılda adeta bir çağ atladı. Bunu daima birlikte başardık. Bugün de dünyayı etkileyen salgınla, ekonomik daralmayla, global terörle, iklim değişikliğiyle uğraşımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Bütün dünya bu süreçte meşakkate girdi. Ancak hamdolsun Cumhurbaşkanımız tüm bölümlerimize, tüm vatandaşlarımıza takviye olacak adımlar attı. Hiçbir vatandaşımızı aç da, açıkta da bırakmadık. Nerede bir afet oldu, biz iki saat sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla afet bölgesine gittik, vatandaşlarımızın yarasını süratli bir halde sardık. Vatandaşlarımız, üreticimiz, sanayicimiz, çiftçimiz, bu süreçte ezaya girdiler. Daima birlikte onlara verilmesi gereken takviyeleri verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bu zorlukların üstesinden daima birlikte geleceğiz. Bunu daima birlikte başaracağız” dedi.

“İnşallah Dodurga yeni hizmetlere, yeni projelere, yeni yapıtlara doyacak”

Dodurga’da yapılması planlanan projelerle ilgili vatandaşlara muştular veren Bakan Kurum, şöyle konuştu:

“Dodurga’da ne derler, ‘cevher yoktan çıkmaz, pekten çıkar.’ Dodurga hukuk uğraşı sonucunda istediğini aldı. Tekrar belde oldu. Bu müjdeye muştuyla karşılık vermek lazımdı. Bugün Dodurga’ya elimiz boş gelmedik. İşte kentimize, beldemize hizmet edecek araçlar burada. Etraf düzenlemesi için verilen hibemizle birlikte, sevimli beldemiz daha da hoşlaşmaya devam ediyor. Artık bize düşen halkımızı, Dodurga’mızı, Çankırı’mızı muştularla sevindirmektir. İnşallah Dodurga yeni hizmetlere, yeni projelere, yeni yapıtlara doyacak. Milletimiz ne istiyorsa biz onu yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Biz Dodurga’yı çok âlâ biliyor, çok uygun tanıyor, çok seviyoruz. Evet. Artık de hepinizin merakla beklediği müjdelerimize geçiyoruz. Hazır mıyız Bir; atıl vaziyette olan belediye binamızla ilgili bir çalışma yürüteceğiz. Dodurga’ya yakışır yeni bir belediye hizmet binasını sizlere armağan edeceğiz. Hemşerilerimiz burada, inançlı ve süratli hizmetler alacak. Yeni belediye binamız iyi uğurlu olsun.”

“2023’te Dodurga’da meskenlerimiz doğalgazla ısınacak”

Dodurga’ya 2023’te doğalgaz geleceğini de belirten Bakan Kurum, “İki; Orta ilçemizden buraya yanlışsız bir doğalgaz sınırı hazırlığı süreci var. Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanımızla da görüştüm. Dodurgalı gençlerimiz, annelerim, bacılarım, amcalarım artık kömür taşımayacak. Odunlarla soba yakmak zorunda kalmayacak. Dodurga’mızın havası çok daha pak olacak. İnşallah 2023’te Dodurga’da meskenlerimiz doğalgazla ısınacak. Doğalgaz projeleri tamamlanır tamamlanmaz, Dodurga’mızdaki tüm yolları da baştan aşağı yenileyeceğiz. 2023’te hem doğalgazımız hem de yeni yollarımız şimdiden beldemize iyi uğurlu olsun. Üç; inşallah Dodurga’ya bir millet bahçesi kazandıracağız. İçerisinde yürüyüş parkurlarından bisiklet yollarına, mesire alanlarından mescitlere, kafelerden spor alanlarına kadar birçok toplumsal alanımız yer alacak. Çocuklarımızın, gençlerimizin çimenlerde koşacağı, bisiklete bineceği millet bahçemiz şimdiden güzel uğurlu olsun. Dört, beldemizin tarihi ve kültürel birikimini çok âlâ biliyoruz. Bu kıymetlerimizi ortaya çıkaracak bir meydan düzenlemesi yapacağız. Meydanın tam merkezine de kışın sıcak bir ortamda yaren sohbetlerinin yapılacağı, çocuklarımıza, gençlerimize kadim kültürümüzün aktarılacağı, Çankırı’ya mahsus yazma çöreğinin, nokulun, tarhananın, keşkeğin ikram edileceği bir Yaren Konağı inşa edeceğiz. İnce ekmek muskasını, höşmerimi burada afiyetle, huzurla, doya doya daima birlikte yiyeceğiz. Burası tıpkı vakitte bir aile ömür merkezi olarak; atölyelerden spor salonlarına ve düğün salonuna kadar pek çok fonksiyonu de görecek. Yeni meydan projemiz, Yaren Konağımız Dodurga’mıza iyi uğurlu olsun. Beş; buradan büyük bir muştuyu sizlerle paylaşıyorum. İnşallah TOKİ’mizle Orta ve Dodurga’mızda kira öder üzere mesken sahibi olabileceğiniz toplumsal konut projelerimizi başlatıyoruz. Orta ilçemize 150, Dodurga’mıza 150 toplumsal konut kelamımızı sizlere veriyoruz. Dodurga’da mesken sahibi olmayan tek bir kardeşimizi bırakmayacağız. Şimdiden yeni yuvalarımız, yeni dükkanlarımız güzel uğurlu olsun” dedi.

“Dodurga’da kazanacağımız bu zafer 2023 ve 2024 yılındaki seçimlerin bir işaret fişeği olacak”

Dodurga’da yapılacak seçimin 2023 ve 2024 yılında yapılacak seçimlerin işaret fişeği olacağını belirten Kurum, “İnşallah Dodurga bu seçimle birlikte herkese çok hoş bir demokrasi dersi verecek. Dodurga’da kazanacağımız bu zafer 2023 ve 2024 yılındaki seçimlerin bir işaret fişeği olacak. Burada parlayan kıvılcım, gönülleri ısıtan bir ulusal irade ateşine dönüşecek. Burada seçimlerle, millet iradesiyle, demokrasiyle sandığa düşen cemre çığ üzere büyüyerek 2023 ve 2024’te Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’mızın zaferi olacak” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.