Birkaç sefer ‘merhaba’ dedi kabusu yaşattı

Adana’da Fide Uyarlar isimli bayan birkaç defa “merhaba” dediği erkek tarafından meskeninde alıkonulup, asansörde tacize uğradığını, günlerce azap gördüğünü öne sürerek şikayetçi oldu. Zanlının bayanı asansörde taciz etmesi ve meskenine girip bayanı darp etmesi anbean görüntülendi

Edinilen bilgiye nazaran olay, Seyhan ilçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. Teze nazaran, İstanbul’da genel koordinatör olarak vazife yaparken babası rahatsızlanınca Adana’ya gelen Fide Uyarlar (42) konutunun bahçesinde köpeklerini gezdirirken Gökhan K. (45) ile tanıştı.

KONUTUNDA ALIKOYDU, KOLUNU KIRIP TACİZ ETTİ

Yalnızca birkaç kere Gökhan K. ile merhabalaşan Uyarlar, daha sonra şahsın tacizine maruz kaldı. Uyarlar’ın konutuna giren şahıs bayanı günlerce alıkoyup taciz edip, kolunu kırdı. Bayan ise dehşetinden ve bir daha kendisine bulaşmaması için şikayetçi olmadı.

Lakin Gökhan K. bir müddet sonra tekrar genç bayanın meskenine gelip zorla meskende kalıp bayanı günlerce darp etti. Bir mühlet sonra da Uyarlar’ı asansöre binerken yakalayan şahıs onu taciz etti. Bayan da Gökhan K.’den kurtulmak için ona tokat atıp tekrar asansöre bindi lakin zanlı da gerisinden binip bayanı taciz etti.

BALKONDAN KONUTA GİRİP TECAVÜZE KALKIŞTI

Bu anlar anbean görüntülendi. Uyarlar, bunun üzerine zanlıdan şikayetçi oldu. Zanlı da bayan kendisine tokat attığı için şikayetçi olunca Fide Uyarlar hem kuşkulu hem de müşteki oldu. Olay uzlaşmaya gidince bayan bir daha kendisini rahatsız etmeme karşılığında zanlı ile uzlaştı. Fakat zanlı uzlaşmasına karşın 22 Mayıs günü genç bayanın konutuna yan tarafının balkonundan girip, Uyarlar’ı darp edip taciz etti. Sabaha kadar meskende kalıp bayana tecavüz etmeye çalışan zanlı daha sonra kaçtı.

Bu anlar ise bayanın meskenine yerleştirdiği güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Genç bayan, zanlı kaçtıktan sonra manzaralarla birlikte polise giderek şikayette bulundu. Zanlı da polis tarafından meskenine yapılan baskında gözaltına alındı.

“GECE 00.30’DAN 06.30 KADAR DÖVDÜ BENİ”

Uyarlar, yaşadığı dehşet anlarını gözyaşları içinde anlatarak, “Bu bana yaptığı üçüncü darp olayı. Daha evvel 1 hafta boyunca konutumda beni hapsetti ve telefonlarıma el koydu. Daha sonra 1 ay ortalıktan kaybolmuştu. Uludağ’a gittim, orada düşüp bacağımı kırdım. Konutta yürüteçle yürüyordum, gece 00.30’da alkollü bir biçimde kapıma geldi.

Gece 00.30’dan sabah 06.30’a kadar dövdü ve benimle evleneceksin diyerek zorladı. Bununla yeterlilikle konuştum tamam sen git, artık ailem gelecek dedim ve gitti. 1 hafta sonra benden uzak durması kuralıyla uzlaşma imzaladım. Maalesef, bende kalıcı bir iz, yara ya da sakatlık bırakmaz ise içeriye atılmıyormuş. O nedenle ben bu uzlaşmayı imzalamak zorunda kaldım. Ben öldükten sonra hakkımı savunmayın” dedi.

“BENİ DÖVERKEN YALVARIYORDUM”

Uyarlar, dün akşam 18.30 üzere, şahsın balkonundan konutuna girdiğinin altını çizerek şöyle devam etti:

“Köpeklerimi öldürmekle tehdit etti. Daha sonra çırılçıplak beni soydu ve tecavüz etmeye ve fotoğraflarımı çekmeye çalıştı. Bunları yaparsan hakkında kullanacağım deyince vazgeçti. Beni ailemle tehdit ediyor, mermi manyağı yapacakmış.

Ben öldükten sonra benim hakkımı savunmayın, tek hatam istemiyorum demek. Ben kendimi savunurken tırnakladığım için ben kuşkulu o ise mağdurmuş. Bu kişi ruh hastası, seven insan bunu yapmaz. Bu sevgi değil takıntı haline getirmiş.

Bu kişi gidecek içeride birkaç ay yatacak daha sonra çıkınca yeniden gelip beni öldürene kadar uğraşacak. Beni döverken yalvarıyordum, ağzımdan ve burnumdan kan geliyordu öldür beni artık dedim artık. ‘Seni öldürmeyeceğim süründüreceğim’ dedi.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.