Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm gayelerimizi gençlerimizle birlikte belirliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da, AK Parti Gençlik Kolları tarafından Yeni Adana Stadyumu’nda düzenlenen, “Bir Gençlik Şöleni” etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

Ülkemizin dört bir yanından gelip Adana’da tek yürek haline gelen sevgili gençler. Tüm Türkiye’ye tüm dünyaya yürekleri titreten sevgili gençler. Kökü ezelde bir büyük davanın idrakinde sevgili gençler. Gözümüzün parıltısı geleceğimizin teminatı sevgili gençler. Hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Bugün burada bizlerle olan 28 farklı bölgeden siyasi parti gençlik teşkilatı temsilcilerine teşekkür ediyorum.

Bana sizler üzere yol arkadaşları verdiği için Rabbim’e milyonlarca sefer hamd ediyorum. Siz Türkiye’yi maksatlarına ulaştıracak gençliksiniz. Siz propaganda edileni, dayatılanı değil kendi kültür hazinesindeki hakikatleri bulacak gençliksiniz. Siz dağılmışları toplayacak, gizlenmişleri açacak, karanlıkları güneşle aydınlatacak gençliksiniz. Çürümüşlüğün kirli mecraların içinden sıyrılıp faziletli yolları açacak gençliksiniz. Sizlere inanıyorum.

Siz bizim 40 yıllık siyasi çabamız ve iktidarımızla temelini attığımız ‘Güçlü Türkiye’ inşasını 2053 ile taçlandıracak gençliksiniz. Sizler bu gençliksiniz.

Gençlerimizle tıpkı yolda yürüdüğümüz, birliğimize beraberliğimize sahip çıktığımız sürece bize hüzün yok. Sizlerin de bu büyük misyonu taşıyacak azmi kararlılığı ortaya koymanız gerekiyor. Gençlikte durmak, gerilemektir. Gençlikte yıkılmak, ölmekten beterdir. Yıkılmak durmaktan kaçınmanın yolu doruktan gözünü ayırmamaktır.

15 Temmuz kahramanı gençlerin tek silahı, iman dolu kalpleriydi. Meydanlara dedik, gençlik meydanlara yürüdü. Artık karşımda ben Teknofest gençliğini görüyorum. Teknofest gençleriyle inşallah 2023 seçimlerine yürüyoruz.

Tiyatrovari gösterilerle kendi kendimizi kandırmıyor, tüm hayallerimizi gençlerimizle birlikte kuruyor, tüm amaçlarımızı gençlerimizle birlikte belirliyoruz.

Türkiye’nin gerektiğinde yedi düvele meydan okuyarak elde ettiği her kazanım, gençlerimizin onurlu duruşları, faziletli çabaları, muvaffakiyetleri sayesindedir

2023 gayelerimizi paylaştığımızda hayal kurmakla itham etmişlerdi. Onlar bilmiyordu ki biz gayeleri hayata geçirirken, daha büyük vizyonlar koymak hedefindeydik. 2023 amaçlarımızın arefesine geldik. Sizler 2071 vizyonunun altyapısını kuracaksınız.

Evvelce beri gençleri karar ve idare sistemlerinden uzak tutmak isteyenler vardı. Bizim gençliğimiz, ‘Ayasofya ibadete açılacak’ sloganlarıyla geçti. Bugün genç kızlarımız, okullarına bayanlarımız işyerlerine başörtüleriyle girebilmektedir. Ülkemizin her yerinde eğitim kurumlarımız faaliyetlerini gösteriyor. 30 yaş huduttu. Evvel 25 yaşa indirdik, sonra 18 yaşa indirdik. 18 yaş Türkiye’de seçme ve seçilme yaşıdır. Sizlerin parlementoya girme hakkınız var. Bunu biz sağladık.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.