İstek Çalımbay görüştüğü Beşiktaşlı futbolcuyu duyurdu

Demir Küme Sivasspor’da teknik yönetici İstek Çalımbay, grubun durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Transfer çalışmalarının devam ettiğini söyleyen deneyimli teknik adam, “Biz listeyi idaremize verdik. İstediğimiz mevkilerin ve oyuncuların isimlerini ilettik. Şu anda idare uğraşıyor fakat doğal ki kolay değil. Biz mesela Ahmet’in yerine Göztepe’den Murat’ı aldık. Robin Yalçın’ı aldık. Her yerde oynatabileceğimiz kaliteli bir oyuncu. Bir nebze aldık yani. Fayçal’ın, Kayode’nin ve Konate’nin yerine alacağımız oyuncular var. Onları da bir an evvel alırsak, o vakit bir külfetimiz olmayacak” dedi.

“SALİH VE OĞUZHAN İLE GÖRÜŞMEDİK, YALNIZCA BEN İTİMAT İLE GÖRÜŞTÜM”

Transfer devrinde ismi kırmızı-beyazlı takımla anılan Salih Uçan ve Oğuzhan Özyakup için teşebbüste bulunmadıklarını lisana getiren Çalımbay, “Hiçbiriyle görüşmedik. Yalnızca ben İtimat ile görüştüm. O da zati Beşiktaş ile anlaşamamış. Bizim alma isteğimizin nedeni, İnanç’ın Beşiktaş ile mutabakatı, bizim de onu kiralık almamızdı. O denli bir fikrimiz vardı. Ceyhun Karı ile görüştüm. Onlar da daha anlaşamamışlar. O yüzden o denli bir durum şu anda yok” tabirlerini kullandı.

“TRANSFERLERİMİZİN BİR AN EVVEL GELMESİ LAZIM”

Geçtiğimiz dönem hem lig hem de Avrupa’da gayret ederken sorun yaşadıklarını, bunun nedeninin ise dönemi erken açmaları olduğunu lisana getiren İstek Çalımbay, “Transferlerimizin bir an evvel gelmesi lazım. Geçen dönem biz biraz kasvet yaşadık. 3 yıldır Avrupa’ya gidiyoruz. Ondan evvel hiç yaşamadık. Neden sorun yaşadık? Çok erken başladık. Ondan evvel erken başlamamıştık. Bu sene de erken başlamıyoruz. Trabzonspor ile birlikte ayın 15’inde, 16’sında durumumuz aşikâr olacak. Rakimiz de ağustosun başında muhakkak olacak. Onun için vaktimiz var. Daha dikkatli olacağız. Anadolu kadrolarının muhakkak bir bütçesi var. Yapabildiğimiz kadar düzgün transferler yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.