Kadir Şeker’den ileti var

Tutuklu bulunduğu cezaevinden dün tahliye olan Kadir Şeker’in kendisine güvenip dayanak olan Türk milletine teşekkür ettiği bildirildi.

Tahliyenin akabinde Şeker’in avukatı açıklamalarda bulundu. Kadir Şeker’in sıhhat durumunun uygun olduğu ve ailesiyle birlikte olduğunu söyleyen avukat Emre Daylan, bugüne kadar kendisine güvenip dayanak olan Türk milletine teşekkür ediyor dedi.

Avukat Daylan, toplumsal medyada Kadir Şeker ismine açılan hesaplarında düzmece olduğunu tabir ederek, “Müvekkilim Kadir Şeker’e ilişkin hiçbir Twitter ya da toplumsal medya hesabı yoktur. Müvekkilim ismine açılmış olan hesapların tamamı uydurma hesaplar olup, muhakkak prestij edilmemesi başta sayın basınımız olmak üzere milletimizden istirham ederim” dedi.

Daylan, “Müvekkilimiz hala cep telefonunu dahi açmamış olup, irtibatı dahi yüz yüze ya da ailesi üzerinden kurmaktayız” diye konuştu.

Konya’da, 5 Şubat 2020’de sevgilisi Ayşe Dırla’yı (35) dövdüğü öne sürülen Özgür Duran’ı (32) mahzur olmak isterken kalbinden bıçaklayıp, öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl mahpusa çarptırılan ve kararı Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker (22), tekrar yargılandı.

TAHLİYE REDDİNE İTİRAZ

5 Temmuz günü yapılan duruşmada cezası 10 yıl 10 aya düşürülen Şeker’in tutukluluk halinin devamına hükmedildi. Karara Şeker’in avukatları itirazda bulundu. İtiraz bir üst mahkeme olarak kabul edilen 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

ADLİ DENETİM İLE TAHLİYE

Mahkeme, Kadir Şeker’in, 2 yıl 5 ay 1 gün tutuklu bulunduğu süreyi göz önüne alarak, Ceza İnfaz Kanunu’na nazaran Açık Cezaevi’ne geçme mühletini doldurduğunu ve Açık Cezaevi’nde bulunan mahkumların de Covid-19 salgını nedeniyle 31 Temmuz 2022 tarihine kadar müsaadeli olduğunu belirterek tahliyesine karar verdi.

Yurt dışına çıkış yasağı konulan Kadir Şeker, dün akşam saatlerinde bulunduğu Akşehir Açık Cezaevi’nden tahliye oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.