Koca: Sputnik aşısına acil kullanım onayı verildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rusya’da geliştirilen Sputnik V aşısının ‘acil kullanım onayı’ aldığını açıkladı.

Koca: Sputnik aşısına acil kullanım onayı verildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sputnik V aşısına ‘acil kullanım onayı’ verildiğini duyurdu.

Fahrettin Koca, konuyla ilgili olarak Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonunda Sputnik V aşısının acil kullanımına onay vermiştir. İki ülke için hayırlı olmasını dilerim. Böylece üçüncü aşı olarak Sputnik V aşısı da ülkemizde kullanıma girecek.”

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonunda Sputnik V aşısının acil kullanımına onay vermiştir. İki ülke için hayırlı olmasını dilerim. Böylece üçüncü aşı olarak Sputnik V aşısı da ülkemizde kullanıma girecek.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) April 30, 2021

ZAMANLAMASI MANİDAR

Koca’nın açıklamasının, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aşı tedariğinde herhangi bir sorun yaşanacağını kabul etmiyorum” şeklindeki sözlerinden çok kısa bir süre sonra gelmesi dikkat çekti.

Bakan Koca, 28 Nisan’da yaptığı açıklamada, önümüzdeki 2 aylık zaman diliminde aşı tedariğinde problemlerin yaşanacağını belirtmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir