Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Verilece...

Kurban Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Verilece…

Ocak ayında emekliye ve memura yapılan yüzde 3’lük zammın ardından, gözler Haziran ayında yapılacak olan zamma çevrildi. Memur ve emekliye yapılan zam ne kadar olacak?

Yılın ilk yarısında gerçekleşecek enflasyon oranına göre zam alacak olan memurlar, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ‘Temmuz zammı ne kadar olacak’ sorusunun yanıtını arıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri yılın ilk yarısında gerçekleşecek enflasyon oranına göre zam alacak.

EMEKLİ VE MEMUR ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Merkez Bankası’nın Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre, Haziran ayında TÜFE’nin yüzde 1.21 gelmesi bekleniyor. Anket, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin enflasyon farkı da eklenmiş toplam zam oranının yüzde 7.67 olacağını ortaya çıkarıyor. Kesin rakamlar Temmuz 3 tarihinde Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasıyla netleşecek.

Yılın ilk 5 ayında yüzde 6.39’a ulaşan tüketici enflasyonu, memurları ve emeklileri 3.39 puan eksiye düşürmüştü. Haziran ayı da dikkate alındığında Ocak ayında memur ve emeklilere yüzde 3 zammın yanı sıra yüzde 4.45’lik enflasyon farkı verilecek. Bu nedenle, Temmuz zammı yaklaşık yüzde 7.6 civarlarında yapılacağı tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir