Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşine 1 yıl 11 ay mahpus

İstanbul Beşiktaş’ta eşi Seval Bazancir’in meskenine baltalı hücumda bulunan türkücü Mahsun Kırmızıgül’ün kardeşi Yusuf Bazancir’in yargılanmasına başlandı. Mahkemede Seval Bazancir şikayetinden vazgeçtiğini söylese de hakim cürmün sabit olduğunu belirterek Yusuf Bazancir’i ‘silahla tehdit’ cürmünden 1 yıl 11 ay mahpus cezasına çarptırdı. 

İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Yusuf Bazancir katıldı. Şikayetçi Seval Bazancir ve taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan sanık Yusuf Bazancir olay günü eşiyle telefonda tartıştıklarını söyleyerek, “Eve gittiğimde eşim kapıyı açmadı. Ben de ısrar ettim. Nizamlı hudut ilaçları kullanıyorum. İlaçlarım içerideydi. Kapıyı açmayınca öfkelendim. Kapıyı kırarım dedim. Kıramazsın dedi. O anlık öfkeyle baltayı alarak kapıya vurdum. Tek gayem içeri girip ilaçlarımı almaktı. Fiziki şiddet aklımdan geçmedi. Bugüne kadar bu türlü bir şey olmadı. Tehdit etmedim, küfür etmiş olabilirim. Şu an eşimle kasvetimiz yok. Tatsız bir olay yaşadık. Keşke yaşanmasaydı” dedi.

“BUGÜNE KADAR EŞİM TARAFINDAN UYGULANAN ŞİDDET OLMADI”

Şikayetçi Seval Bazancir ise eşine çok sonlandığı için kapıyı açmadığını söyleyerek, “Israrla ilaçlarını istedi. Ben de vermeyeceğimi söyledim. Kapıyı açmayacağımı söyleyince, açarım dedi. Ben de açamazsın dedim. O sırada bahçede olan baltayı alarak kapıya vurdu. Ben de KADES uygulamasından yardım istedim. Bugüne kadar eşim tarafından bana uygulanan bir şiddet olmadı. Olay sırasında tehdit etmedi lakin küfür etti. Eşimden şikayetçi değilim” diye konuştu.

SAVCI CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ 

Duruşma savcısı temel hakkındaki mütalaasında, şikayetçi Seval Bazancir’in sanığın kendisini tehdit etmediğini söylediği, söz ve kanıtlar değerlendirildiğine mağdurun birinci tabiri geçerli olduğu aktarıldı. Mütalaada, Seval Bazencir’in eşini kurtarmaya yönelik beyanda bulunduğu tabir edildi. Savcı sanık Yusuf Bazancir’in ‘silahla tehdit’ hatasından cezalandırılmasını talep etti.

Son kelamı sorulan sanık Yusuf Bazancir, “Bizim şu an memnun bir evliliğimiz var. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

Alınan savunma ve beyanların akabinde kararını açıklayan mahkeme, ‘silahla tehdit’ kabahatinin sabit olduğunu belirterek, sanık Yusuf Bazancir’i 1 yıl 11 ay 10 gün mahpus cezasına çarptırarak kararın açıklanmasını geri bıraktı.

Duruşma sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Yusuf Bazancir, “Tatsız bir olay yaşadık, yapacak bir şey yok şu anda hayatımıza devam ediyoruz. Kanun bu yapacak bir şey yok, hürmet duyacağız kanunlara. İtirazımızı da edeceğiz” sözünü kullandı. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.