Vatandaşa düzmece altın uyarısı

Tüm dünyayı tesiri altına alan ve ülkemizde de görüldüğü günden bu yana 99 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Korona virüs salgını hayatı olumsuz etkiledi. Vatandaşların sıhhatinin korunması emeliyle getirilen bir çok kısıtlama dan bir tanesi de düğün tertipleri oldu. Birçok çift kısıtlamalar hasebiyle düğünlerini ertelemek zorunda kaldı. Geçtiğimiz yıl olağanlaşma adımları çerçevesinde makul kurallara uyulmak koşulu ile düğün salonları açıldı. Düğün salonlarında yer bulanlar düğünlerini gerçekleştirirken, bulamayanlar ise bu yaz için tarih aramaya başladı.

DÜĞÜN YAPACAKLARA UYARI

Yaz aylarının başlaması ile düğün salonlarında talep patlaması yaşanırken, Aydınlı sarraflar da vatandaşları geçersiz altına karşı uyararak düğün yapacakların dikkatli olmasını istedi.

Aydınlı sarraf Serkan Kuyumcu düğünlerde uydurma takıların da takılabildiğini belirterek, “Havaların ısınması ile birlikte düğün dönemi da açıldı. Düğün ile alakalı tüm kesimlerde olduğu üzere bizim kesimde de hareketlilik oluştu. Altın fiyatları da herkesin malumu. Bizim kesimin ise ucu bucağı yok. Orta halli bir düğün yapacak çiftin ortalama takı maliyeti 80 bin TL olarak ortaya çıkıyor. Berbat niyetli beşerler da piyasaya sahte altın sürmekten çekinmiyorlar. Vatandaşlarımız düğünlerinde güç durumda kalmamak ve hayal kırıklığı yaşamamak için kesinlikle altın alırken ve bozdururken tanıdık, bilip güvendikleri sarrafları tercih etmeli” sözlerini kullanarak vatandaşları sahtecilik ve dolandırıcılığa karşı uyardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.