29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları: Cumhuriyet Bayramı şiirleri kısa, uzun, 2, 4, 6 kıtalık

Cumhuriyet Bayramı, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet‘in ilanının ardından her yıl 29 Ekim milli bayram olarak kutlanır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi tatildir ve çeşitli etkinliklerle ülke genelinde kutlanır. 2020 yılında 97. yılını kutlayan Cumhuriyet ile ilgili şiirler aratılıyor. Cumhuriyet Bayramı en güzel mesajları haberimizde.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJLARI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutlar ülkece çok güzel günler görmeyi dilerim…

Türkiye‘nin münevver ve cumhuriyetçi çocukları, böyle cumhuriyetçi geçinmiş olanların hakikî zihniyetlerini tahlil ve tesbitte hiç de tereddüde düşmeyeceklerdir.

Hükümetlerin icraatı menfi olup da millet itiraz etmez ve iktidarı düşürmezse bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Dünya üzerinde yaşamış ve yaşayan milletler arasında demokrat doğan yegâne millet Türklerdir.

Cumhuriyetimizin yeni yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. “Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun.”

Cumhuriyet Bayramı güne coşku ve mutlulukla uyanmak demektir. Canım ülkem ve milletime nice mutlu, barış dolu, bütünlük içinde 29 Ekimler…

Yirmi dokuz Ekimi Karşılarız neşeyle çünkü bu günde erdik büyük cumhuriyete. Cumhuriyet bayramınız kutlu ve şanlı olsun.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

“Efendiler yarın cumhuriyeti kuruyoruz” diyen bir milletin torunları olduğum için gurur duyuyor Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.

Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister.Koruyuculardan olmanız dileğiyle. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nız kutlu olsun!

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx