Danışmanlık Devi: Bu Kripto Para 10x Yapabilir!

Danışmanlık devi Motley Fool’un analistleri, piyasa güçlü iyileşme belirtileri gösterirken 10x yükselme potansiyeli taşıyan bir kripto para biriminden bahsediyor.

Analistler, kripto para piyasasındaki uzun vadeli avantajlara dikkat çekiyor

Finansal piyasalar, kripto para birimleri kadar korkutucu volatil hareketler sergilemezler. Aşırı yükseliş ve düşüş dönemleriyle karakterize edilen kripto piyasası, tam risk iştahı yüksek yatırımcılara göredir. Son birkaç yıl bu noktayı kanıtladı. Kripto para piyasasının geneli, 2021’de kabaca üç katına çıktı. Ancak 2022’de tüm bu kazanımları geri verdi. Bu yıl, bir canlanma yaşanıyor.

Motley Fool analistleri, artan kurumsal ilgi ve üstün yatırım getirisi nedeniyle tek bir kriptonun ön planda olacağını tahmin ediyor…

İşte analistlerin Bitcoin’den (BTC) üstün performans beklemelerinin nedenleri

Hisse senetleri, tahviller veya emlak gibi çoğu geleneksel yatırımın aksine Bitcoin, ilk benimseme dalgasının büyük kurumların aksine bireysel yatırımcılardan gelmesiyle benzersizdir. Ancak analist, önümüzdeki 10 yıl içinde, daha fazla kurumun Bitcoin satın almaya ve sahiplenmeye başlayacağını öngörüyor.

Block ve MicroStrategy gibi büyük kamu şirketleri, nakit bakiyelerinin bir kısmını Bitcoin’de tutuyor. Ark Invest gibi yatırım fonları buna sahip. Hatta bazı ülkeler rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’de tutuyor.

Genişleyen finansal hizmetler ekosistemi, kurumsal benimsemeyi ilerletmeye yardımcı olur. Ayrıca, kripto paraları çevreleyen düzenleyici belirsizlik ortadan kalktıkça, büyük oyuncular kripto sahnesine davet ediliyor.

Bitcoin açısından, var olan sadece 21 milyon BTC olacak. Bu sabit arz sınırı, BTC fiyatının yalnızca daha fazla talep olması durumunda artacağı anlamına gelir. Kurumlar muazzam miktarda sermayeyi kontrol ettiğinden, Bitcoin’e akan bu paranın çok küçük bir kısmı bile yeterli olacaktır.

Fiat para birimleri güç kaybediyor

Bitcoin’de yükselişe geçmenin dolar gibi fiat paraların güçsüzlüğü ile pek bir ilgisi yok. Bunun daha çok mevcut finansal sistemin durumuyla ilgisi var. ABD hükümetinin ödenmemiş 31 trilyon dolardan fazla borcu var. Bu rakam, son on yılda artış daha belirgin olmasına rağmen, zaman içinde istikrarlı şekilde arttı. Ayrıca, M1 para arzı (çek ve tasarruf hesaplarındaki tüm para), geçen yıl düşmesine rağmen yükseldi.

Adil olmak gerekirse, Fed, enflasyonist baskıları azaltmak için faiz oranlarını agresif bir şekilde artırdı. Şu anda bu politika işe yarıyor. Ancak ABD’nin ve diğer büyük ulusal hükümetleri hala büyük borçlara sahip. Bu nedenle, faiz oranları muhtemelen çok uzun süre yüksek kalamayacak. Net faiz ödemeleri şimdiden yıllık ABD bütçesinin %8’ini oluşturuyor.

Bitcoin altından daha iyi performans gösteriyor

Altın, güzel, parlak bir metal olması ve son derece nadir bulunması nedeniyle uzun süredir en iyi değer depolarından biridir. Açıkçası, değeri endüstriyel kullanımlarından kaynaklanmamaktadır. İnsanlar bunun bir değeri olduğunu düşünüyor. Çünkü diğer herkes bunun bir değeri olduğunu kabul ediyor.

Bitcoin’in altına göre birçok avantajı var. Altın çok daha uzun bir geçmişe sahipken, Bitcoin kesinlikle sınırlıdır, altından daha taşınabilirdir, kolayca bölünebilir ve giderek artan sayıda işlemde sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Yine de tamamen dijital, bu nedenle ülkenin servetinin çoğunu kontrol eden bazı yaşlı insanlar muhtemelen genç nüfus kadar rahat değil.

Önümüzdeki on yılda, hakkında bilgi arttıkça, Bitcoin 12 trilyon dolarlık altın piyasasının değerinin yarısını ele geçirebilir. 6 trilyon dolarla, Bitcoin’in değeri bugün olduğundan yaklaşık 10 kat daha fazla olacaktır. Motley Fool, bunun makul bir tahmin olduğuna inanıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, analistler daha önce benzer tahminleri Ethereum (ETH) içinde yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx