Ekrem İmamoğlu’ndan Tevfik Göksu’ya: Garip bir adam

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de “Çalar Saat” programına katıldı.

“Ekonomi yönetimi yaklaşık 7 yıldır sınıfta kaldı.” diyen İmamoğlu, Esenler Belediye Başkanı İBB AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun iddialarına yanıt verdi.

İBB’nin Euro bazında borcunun 1 milyar Euro artarak 2 milyar 800 milyon Euro olduğunu iddia eden Göksu’ya yanıt veren İmamoğlu şunları söyledi.

“Tevfik Göksu ile karşı karşıya geldiğimizde çok naif bir kişiliktir. Son günlerde emeklilik dönemi yaklaştığı için daha da naifleşti. Sırf Ekrem İmamoğlu’na muhalefet etmek için bu kadar yalanı alt alta dizen bir insan tarih görmemiştir. Yüzyüzeyken ben ona kendisinin yalan söylediğini anlatıyorum. O karşımda kah kah kah gülüyor. Garip bir adam. Eline bir tablo alıyor. Birçok şey söylüyor.

İBB’nin geçmiş döneme ait 1 milyar euro civarında borcunu ödedik. Aynı dönemde 1.5 milyar Euro nakit yatırıma para ayırdık. Sadece önümüzdeki sene metro yatırımına 35 milyar lira kaynak aktarıyoruz. İBB döneminde en yüksek metro yatırımı bizim dönemimizde yapıldı. Metro yatırımı son 25 yılda 5 katına çıktı.

İBB borç batağında değil. 2019 yılı 6. ayı itibarıyla İBB’nin borcu 4 milyar 100 milyon euro iken bugün itibarıyla -bu kadar da yatırım yapmamıza rağmen- toplam borcu 3 milyar 400 milyon euro. Aslında 700 milyon euroya yakın bir borcu erittik. 10 metro hattının beşini açmış, beşini de açmak üzereyiz.”

İmamoğlu ayrıca İETT hakkında, “İETT 153 yıllık kurumumuz. İETT’yi lekelemek, İBB’yi lekelemektir. İETT geçmişte de çok güzel işler yapmıştır, bugün de çok güzel işler yapıyor.” dedi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx