Fenomen Eylül Öztürk’ün Polat çiftinin tutuklanmasını ardında ABD’deki mal varlıklarını eski ev sahibine devrettiği iddia ediliyor

Polat çiftinin 2019’da çekilmiş ve “Kurtlar sofrası” fotoğrafında masa çevresinde toplanan kişilerin kısa sürede zengin oldukları ortaya çıkmıştı. Bunlar arasında en önemli isim olarak da ABD’de anne çocuk videoları paylaşan Eylül Öztürk olduğunu iddia edilmişti.

Daha önce yurt dışına bir kalemde yaklaşık 5 milyon dolar çıkarttığı iddia edilen Öztürk’ün ABD’de ve Türkiye’de onlarca ev ve villasının olduğu ortaya çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde oturduğu evini eski sahibi Ferda Kavak’a devrettiği iddia edilen Öztürk’ün diğer evlerini yine Kavak’a devrettiği iddia edildi.

EVLERİN DEVİR İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Eski manken Deniz Akkaya’nın sosyal medya hesabından paylaştığı belgelerin, tapuda işlem yapıldığına dair kayıt olduğu ancak belediyenin bunu işlem aşamasında olarak gösterdiği belirtiliyor. İşlemlerin birkaç gün önce yapıldığı iddia edilirken, ABD’de tapu devir işlemlerinin 45 güne kadar sürdüğü belirtildi.

EV ŞİRKET ADRESİ AYNI

İddialara göre Öztürk Türkiye’de kazandığı paraları blokchain ve kripto para üzerine iş yapan Ferda Kavlak aracılığıyla ABD’ye çıkartıyor. Bir başka iddia da şirket adresiyle Öztürk’ün ev adresinin aynı olduğu yönünde.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx