İpekyolu Belediyesi Çocuklar İçin Spor Merkezi Açtı

VAN’ın İpekyolu ilçesinde açılan ve son bir yılda 20 bin kadının faydalandığı 4 kadın spor merkezinden sonra, İpekyolu Belediyesi bu kez de, belediyeler bünyesinde Doğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek spor merkezini çocuklar için açtı. Çocuk Spor Merkezine gelen 7-14 yaş arası çocuklar, cimnastik, artistik bale, fitness, dans, tekvando gibi spor dallarında ücretsiz yararlanabiliyor. İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman, kadın spor merkezlerinden sonra, ailelerin yoğun talebi üzerine bu kez de ‘Çocuk Spor Merkezi’ hizmete açtıklarını ve bin cocuğun kayıt yapıp spor yapma imkanı bulduğunu soyledı. İpekyolu Belediyesi’nce Bahçıvan, Cevdet Paşa, Ali Paşa ve Şerefiye mahallelerinde açılan spor merkezlerinde son bir yılda 20 bin kadın spor yapma imkanı buldu. Belediye, spor kültürünü kente yaymak amacıyla gerek kültürel, gerekse ekonomik nedenlerle spora erişimde dezavantajlı olan kadınlardan sonra bu kez de çocuklara yönelik ücretsiz spor merkezi açtı. Belediyeler bünyesinde Doğu Anadolu Bölgesinin ilk ve tek spor merkezine, bine yakın çocuk kayıt yaptı. Spor eğitimenleri gözetiminde haftanın 6 günü, gruplar halinde gelen 7-14 yaş aralığındaki çocuklara cimnastik, bale, fitnes, dans, tekvando gibi spor dallarında kurslar veriliyor.

İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Kahraman, İpekyolu Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Müdürü Savaş Çiçekay ile birlikte spor merkezine gelen çocukların gösterilerini izledi. Başkan Yardımcısı Kahraman, kadın spor merkezlerinden sonra, ailelerin yoğun talebi üzerine bu kez de ‘Çocuk Spor Merkezi’ hizmete açtıklarını belirterek, Son bir yılda 20 binin üzerinde kadına değişik branşlarda spor kursları verildi. İpekyolu Belediyesi olarak çocuklarımızı da düşünelim dedik ve bu spor merkezini açtık. Bu spor merkezimizde cimnastik, bale, kardiyo, dans, tekvando gibi bir çok baranşta yaklaşık bin çocuğumuza kurslar veriyoruz. Bizim merkezimiz Doğu Anadolu’da ilk ve tek. Böyle olması hasebiyle de gerçekten çocuklarımızın yoğun talep aldığı, velilerimizin çocuklarını güvenle bıraktıkları bir merkez oluşturmuş olduk. Ben katkı sağlayan bütün arkadaşlarımıa teşekkür ediyorum.dedi.

‘AİLELERDEN OLUMLU TEPKİLER ALIYORUZ’

İpekyolu Belediyesi Gençlik Spor Hizmetleri Müdürü Savaş Çiçekay ise, kadın spor merkezleriyle başlattıkları projelerini çocuk spor merkezi ile devam ettirdiklerini belirterek, Spor alanında kadınlarımız mutlu oldukça, spor yaptıkça belediye olarak bu faaliyetlerimizi arttırmayı düşünüyoruz. Şimdi de Çocuk Spor Merkezimizi açtık.Burada çeşitli branşlarda kurslar veriliyor. Şu ana kadar hizmet ettiğimiz çocuk sayımız bini geçti. Haftanın 6 günü bu kurslar ücretsiz olarak veriliyor. Çocuk ve kadın spor merkezlerimizin sayısının arttırmayı ve hatta erkek spor merkezi için de bir planmamamız var.Bu kurslara gelenlerden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Bu konada bize büyük destekleri olan Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Abdulkadir Umut Kasman’a teşekkür ediyoruz.diye konuştu.

Cimnastik Kursu Eğitmeni Serap Yıldız da, cimnastik sporunu küçük yaş grubundan başlattıklarını ve çocukların bu spora yoğun ilgi gösterdiğini belirtirken, kursa gelen çocuklar da, kendilerine bu imkanı sunan belediye yetkililerine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx