Muğla İnsan Kaynakları Platformu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Çalışma hayatındaki tüm tarafları buluşturmayı hedefleyen Muğla İnsan Kaynakları (İK) Platformunun ilk toplantısı Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde turizm sektörünün öncü firmalarının insan kaynakları yöneticileriyle gerçekleştirildi.

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü öncülüğünde yapılan toplantıda İşveren Danışmanlığı çerçevesinde oluşturulan Muğla İnsan Kaynakları (İK) Platformları ile platforma üye işverenlerin insan kaynakları yetkilileri bir araya geldi.

Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Zahide Altınok yaptığı konuşmada, işgücünün seçiminden eğitimine, kariyer planlamasından performans değerlendirmesine kadar önemli birçok görevi üstlenen insan kaynakları birimlerinin işletmeler açısından önemini vurguladı. Altınok, “İnsan Kaynakları Platformu ile ilimizde sektörel olarak aynı veya benzer sektörde faaliyet gösteren firmaların insan kaynakları personellerinin tanışması/kaynaşması, sektörel problemlerin konuşularak firmaların birbirlerine teknik destek vermeleri, firmaların personel ihtiyaçlarının Kurumumuz aracılığı ile daha fazla karşılanması, Kurum teşvik ve hizmetlerinden firmaların daha hızlı haberdar olmaları hedeflenmektedir” dedi.

Toplantı, İnsan Kaynakları tedariği ve yöntemi konusunda bölgesel sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili karşılıklı fikir alışverişi yapılarak İş Kurumu ile özel sektörün iş birliğinin artmasının yolları, piyasanın eleman temininde izleyebileceği yöntemleri, engelli istihdamı ve iş taleplerine başvuruda izlenebilecek yöntemler görüşüldü. Ayrıca, toplantı sektör temsilcilerinin bilgi, deneyim ve önerilerini paylaşması ile sona erdi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx