Ne BTC Ne de DOGE! Balinalar Bu 2 Coini Alıyor!

Son zamanlarda, balinalara yönelik veriler, DOGE ve BTC gibi popüler kriptolar yerine iki altcoine işaret ediyor. İşte büyük yatırımcıların en son yatırımları…

DOGE değil: Chainlink’te balina işlemleri arttı

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerde, popüler bir merkezi olmayan oracle ağı olan Chainlink (LINK), fiyatlardaki keskin düşüşün ortasında balina işlemlerinde önemli bir artışa tanık oldu. Önde gelen bir on chain analiz platformu olan Santiment’e göre, Chainlink balina işlemlerinin miktarı 2023’ün en yüksek seviyesine ulaştı. Haber, LINK fiyatlarının hafta sonu son üç yılın en düşük seviyesi olan 5 dolara düşerek piyasada önemli bir çalkantıya neden olmasıyla geldi. Özellikle, 1.000 ila 100.000 token aralığındaki orta ölçekli LINK cüzdanları, yalnızca geçtiğimiz hafta içinde biriken yaklaşık 20 milyon dolar değerinde şaşırtıcı bir 3,9 milyon LINK ile önemli miktarlar biriktirmeye yönelik güçlü bir eğilim göstermiştir.

Kripto para piyasası son zamanlarda çalkantılı bir dönem geçirdi ve birçok kripto varlık önemli fiyat dalgalanmaları yaşadı. Merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe oldukça saygı gören bir token olan Chainlink de bu dalgalanmadan etkilenmedi. LINK token, hafta sonu üç yılın en düşük seviyesi olan 5 dolara ulaşarak ciddi bir değer düşüşüne tanık oldu. Bu tür fiyat düşüşleri genellikle bireysel yatırımcılar arasında panik satışlarına yol açıyor. Ancak, Santiment’in verileri Chainlink balinalarının durumdan faydalandığını ortaya koyuyor. Bu yüksek net değere sahip bireyler veya kuruluşlar, balina işlemlerinin 2023 için yeni bir zirveye ulaşmasıyla birlikte varlıklarını aktif olarak artırıyor.

Son piyasa koşullarından ortaya çıkan dikkate değer bir eğilim, LINK tokenlerinin 1.000 ila 100.000 token arasında değişen orta ölçekli cüzdanlarda birikmesidir. LINK sahiplerinin önemli bir bölümünü temsil eden bu cüzdanlar, büyük miktarlarda kripto para biriktirme konusunda özellikle aktif olmuştur. Yalnızca geçtiğimiz hafta, orta ölçekli cüzdanlar tarafından 20,0 milyon dolar değerine eşdeğer yaklaşık 3,9 milyon LINK tokenı biriktirildi. Bu durum, mevcut piyasa çöküşüne rağmen, bu LINK sahipleri arasında Chainlink’in gelecekteki beklentilerine ilişkin önemli bir güven olduğunu göstermektedir.

SHIB balinası 1.5 trilyon coin satın aldı

Salı günü en büyük Shiba Inu balinası, kripto borsaları Binance ve Coinbase’den ek 1,5 trilyon SHIB token biriktirdi. Bu hamle, balinaların ve yatırımcıların son kripto piyasası çöküşünden sonra SHIB biriktirmeye başlamasıyla geldi. SHIB fiyatı son 24 saat içinde yüzde 3’ün üzerinde yükseldi. Whale Alert 13 Haziran’da “0x2eFB” cüzdan adresinin Jump Trading’den 1.047.480.969.141 SHIB (6,97 milyon dolar) aldığını bildirdi. Cüzdan adresi ayrıca “0x66E0” cüzdan adresinden 483.923.234.473 SHIB (3,25 milyon dolar) almıştır. “0x2eFB” hala 5,75 trilyon SHIB tutuyor.

Etherscan verileri, “0x2eFB”nin birkaç saat sonra “0x73AF” cüzdan adresine 10,09 milyon dolar değerinde 1,5 trilyon SHIB aktardığını gösteriyor. Cüzdan adresinin SHIB’yi en büyük borsa dışı cüzdan adresi olan “0x40B3 “e aktardığı biliniyor. “0x73AF” hâlâ 5,28 trilyon SHIB tutuyor. Lookonchain, Shiba Inu’nun en büyük sahibi olan “0x40B3 “ün Binance ve Coinbase’den 1,5 trilyon SHIB (10 milyon dolar) biriktirdiğini paylaştı. İlginç bir şekilde, “0x40B3” 16 Mayıs’ta “0x73AF “dan 20 trilyon SHIB aldı.

Bu arada, baş geliştirici Shytoshi Kusama, ana ağın resmi çıkış tarihiyle ilgili artan FUD’un ortasında Shibarium’un resmi Telegram grubunu tekrar duraklattı. Faaliyetteki duraklama, topluluk arasında Shibarium sürümünün yakın olup olmadığı konusunda spekülasyonlara da yol açtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx