TCL’nin yeni televizyonu özellikleriyle dikkat çekti

TCL, Hindistan pazarında iki yeni akıllı televizyon modeli tanıttı: TCL C755 ve P745. Bu yüksek kaliteli televizyonlar, son teknoloji görsel özellikler sunuyor. Üstelik, yüksek yenileme hızlarıyla oyun deneyimini üst seviyeye taşıyorlar.

TCL C755 modeli, adından da anlaşılacağı gibi QD Mini LED 4K teknolojisine sahip. Daha parlak bir ekran, geniş bir renk gamı ve AMD FreeSync Premium Pro ile IMAX Enhanced gibi ileri seviye özelliklerle donatılmış. Televizyon, 50 inçten 98 inçe kadar farklı boyutlarda mevcut. Ekran paneli VA ve Mini LED teknolojisi ile 4K UHD çözünürlük sunuyor.

TCL’nin yeni televizyonu özellikleriyle dikkat çekti

144Hz yenileme hızı, Değişken Yenileme Hızı (VRR) ve 240Hz Görüntü Gecikme Göstergesi (DLG) ile kesintisiz görseller vadediyor. Televizyonun kontrast oranı 6000:1, parlaklık değeri ise 550 nit. Dolby Vision IQ, HLG ve HDR10+ dahil olmak üzere çeşitli HDR formatlarını destekliyor. Televizyon AiPQ 3.0 İşlemci ile çalışıyor ve Google TV üzerinde yerleşik Google Asistanı ile birlikte geliyor. Akıllı özellikleri arasında Game Master 2.0, Miracast, video sohbet ve hızlı ayarlar bulunuyor. Ses sistemi 2.1 kanallı olup Dolby Atmos ve DTS-HD+DTS Virtual X teknolojileriyle donatılmış. Bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth v5.2 ve Wi-Fi 6 yer alıyor.

Diğer yanda TCL P745 modeli, daha bütçe dostu bir alternatif olarak dikkat çekiyor. Bu model 43 inçten 85 inçe kadar farklı boyutlarda sunuluyor. Ekranı VA panel ve DLED arka aydınlatma teknolojisi ile donatılmış ve yine 4K UHD çözünürlük sunuyor. C755 modeliyle benzer şekilde, 144Hz yenileme hızı, VRR ve DLG’ye sahip. Ayrıca, 6000:1 kontrast oranı ve Dolby Vision dahil çeşitli HDR formatlarına destek sunuyor. AiPQ 3.0 işlemci tarafından güçlendirilen bu model de Google TV üzerinde yerleşik Google Asistanı ile birlikte geliyor. Akıllı özellikler ve ses sistemi C755 modeliyle aynı. Ancak bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth v5.0 ve Wi-Fi 5 bulunuyor. Her iki televizyon modeli de ince tasarımlı, çoklu HDMI seçeneklerine sahip ve VESA duvar montajını destekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx