Yeni Office Arayüzü ve Yazı Tipi Eylül’de Kullanıcılarla Buluşacak

Microsoft 365 yol haritasına yapılan son bir güncelleme Aptos yazı tipini ortaya koyuyor ve yeni Microsoft Office varsayılan temasının Eylül ayında tüm Microsoft 365 kullanıcılarına sunulacağını gösteriyor.

Microsoft, 2021’de kullanıcılardan Office uygulamaları için son 5 seçenek arasından yeni bir varsayılan yazı tipi seçmelerini istediğinde yeni yazı tipine önce Bierstadt daha sonra Aptos adını vermişti. Şimdi ise Aptos, Word, PowerPoint, Outlook ve gibi uygulamalar için varsayılan yazı tipi olarak Calibri’nin yerini alacak. Tabii ki Calibri, bu güncelleme gelecek ay kullanıma sunulduğunda kullanılacak isteğe bağlı bir yazı tipi olmaya devam edecek.

Ek olarak, Microsoft 365 altındaki Office uygulamaları da yeni bir varsayılan tema alacak. Bu, Office uygulamalarınızda erişebileceğiniz bazı yeni renkler aramanız gerektiği anlamına geliyor. Microsoft’un bu yeni renklerle yaptığı en ilginç seçim sarı seçeneğinin olmaması bunun koyu yeşil renk seçeneği ile değiştirmiş olması.

Yeni temanın ayrıca bazı daha büyük varsayılan anahat ağırlıkları da var. Diğer taraftan eski Microsoft Office temasını beğendiyseniz mevcut temalara da geri dönebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx